O festiwalu

Nasza historia

HOSANNA FESTIVAL  to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który od 30 lat organizowany jest w Siedlcach.

 

U progu swej historii był Diecezjalnym Przeglądem Piosenki Religijnej, z czasem zyskał rangę ogólnopolską i zmienił nazwę. Od tego roku festiwal przyjmuje rangę międzynarodową.

Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach. Gromadzi dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz liczną publiczność.

Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej,  festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie.

Jest także okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów i solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski.

Program Festiwalu jest tak przygotowywany, aby każdy, od niemowlaka do seniora mógł znaleźć coś dla siebie. Festiwal trwa od 2 do 3 dni, a wszystkie wydarzenia z nim związane realizowane są w Siedlcach.

 

Więcej zdjęć z znajdą Państwo w galerii.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com