17 - 19 Września 2021Centrum Kultury i Sztuki, Siedlce

Hosanna Festival 2019 - relacja

XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej już za nami. Myślimy, że jednak warto przypomnieć kilka chwil z tego wydarzenia.

Wszystko rozpoczęło się od wspólnej Mszy o godzinie 18.00 w Kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach  w piątek 20 września 2019r. Po wspólnej Eucharystii Która wprowadziła nas w klimat Festiwalu miało miejsce Uwielbienie które zostało przygotowane przez Scholę KSM Św. Teresy pod przewodnictwem Agaty Much. Usłyszeliśmy  takie utwory jak ; ‘’Serce Sługii”, ‘’Kto by pozostał’’,
 
Podczas trwania trwającej modlitwy mieliśmy przyjemność posłuchać świadectwa młodego małżeństwa które przyjechało specjalnie dla nas z Poznania mowa tu o Jakubie i Karolinie Łukasiewicz. Chwila którą mieli poświecili na opowiedzenie cudownego uzdrowienia jakiego dokonał Bóg w ich rodzinie.
Jednak to wydarzenie był tylko przedsmakiem tego co miało się wydarzyć następnego dnia.
W sobotę 21  września dzień rozpoczęliśmy od intensywnych prób wszystkich uczestników którzy wzięli udział w naszym przeglądzie muzycznym. Oficjalna część naszego Festiwalu miała miejsce w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego o godzinie 15.00. Wspólne wydarzenie zostało otworzone przez Prezesa KSM Diecezji Siedleckiej - Pawła Woźniaka oraz  Asytenta KSM Diecezji Siedleckiej Ks.  Wojciecha Sobieszka wspólną modlitwą. W naszym konkursie brali udział zarówno soliści jak i zespoły muzyczne takie jak ;
·       Laudans 
·       Marcin Wargocki
·       Miłosierni
·       AmenAdoraMus
·       Ewelina Krzymowska
·       Joanna Wyrzykowska
·       Arkadiusz Domański
·       Tato
·       Za Nim Pójdę
·       Olga Jagiełło
·       Natalia Kuźmińska
·       Schola Lenartowicka & Sound of Heaven
·       Natalia Modrzejewska
·       Gabriela Kurzac
·       Marta Suwara
 
Mimo wspólnej rywalizacji jaką toczyli między sobą uczestnicy łączył ich jednak taki sam cel - śpiew ku chwale Pana. Całokształt pracy jaką wkładali wykonawcy w poszczególne utwory  oceniało jury w których skład wchodzili ; Protasewicz Robert, Wójcik Edyta, Czech Patryk, ks. Szczeblewski Łukasz, ks. Michał Szulik. Mieli oni trudny orzech do zgryzienia przed sobą podczas podjęcia decyzji kto przechodzi do następnego etapu, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Jednak przepustkę do następnego uzyskali;
·       Amen AdoraMus
·       Za Nim Pójdę
·       Schola Lenartowicka & Sound of Heaven
·       Olga Jagiełło
·       Gabriela Kurzac
·       Marcin Wargocki
·       Natalia Modrzejewska  

Punktem kulminacyjnym dnia był wystąpienie zespołu Małego TGD które przyciągnęło wielu młodych, dzieci a także osób dorosłych. 

Niedzielę 22 września rozpoczęliśmy mszą świętą o godzinie 10.00 w katedrze pod przewodnictwem Jego Ekselencji księdza biskupa Kazimierza Gurdy. Następnie ponownie przenieśliśmy się do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie na godzinę 16.00 zaplanowano koncert laureatów. Po tym wydarzeniu przyszedł czas na ogłoszenie wyników.   

 

Po ciężkich dysputach jury wyłoniło laureatów;
GRAND PRIX i Nagrodę Publiczności otrzymał - AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu.
I miejsce - zaNim Pójdę
II miejsce - Schola Lenartowicka & Sound of Heaven
III miejsce - Olga Jagieło
 
Dodatkowo wyróżnieni  zostali;
Marcin Wagrocki, Gabriela Kurzac, Natalia Modrzejewska
 
Pomiędzy wszystkim można było wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy wygrywał. Główną nagrodą  w niej był rower.
 
W końcu nadszedł  też i czas  na zwieńczenie Hosanny Festival w wielkim stylu, a mianowicie koncertem zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia). Przybyło na niego wielu gości, sala była wypełniona po brzegi. Każdy obecny na nim z pewnością przyzna, że było to niesamowite wydarzenie. Mieliśmy okazję usłyszeć  ich najsłynniejsze utwory, jak „Jego miłość”  czy „Moja wolność „ i razem wielbić Boga. Po koncercie podziękowaliśmy organizatorom i wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia. Tak zakończył się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Dziękujemy wam wszystkim za obecność i wsparcie!
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com